İlk Saç Kesimine Hazırlık

Çocuğunuzun berbere ilk gidişi
İlk Saç Kesimine Hazırlık

Yetişkinler, her birkaç ayda bir saçlarını kestirmek isteyebilir. Ancak, daha önce hiç kuaför koltuğunu deneyimlememiş olan bebekler söz konusu olduğunda, bu oldukça endişe verici bir deneyim olabilir. Bu nedenle, ilk saç kesiminin doğru yapılması önemlidir. İlk saç kesimindeki olumsuz bir deneyim, bir sonraki saç kesimleri konusunda bebeğinizi ikna etmekte zorlanmanıza neden olabilir. Bebek saç kesimi öncesinde, bebeğinizi ilk saç kesimine doğru hazırlamanız da önemlidir. Bu yazıda, bebek saç kesimi ve ilk saç kesimine hazırlık için bilmeniz gereken ipuçlarını bulacaksınız!

Bebek Saç Kesimine Nasıl Hazırlanmalı?

Saçlarını kestirmek, bebeğiniz için yeni bir deneyimdir. Bu nedenle, ortaya çıkabilecek herhangi bir göz yaşı ya da korkuya hazırlıklı olmalısınız. Bazen, ebeveynlerin çocuklarından daha endişeli göründükleri de söylenebilir. Bu nedenle, bu deneyimi korku değil eğlenceli bir deneyime dönüştürmek için bu ipuçlarını deneyebilirsiniz:Onu neyin beklediğini göstermek için, bebeğinizi kendi kuaförünüze götürün ve saçlarınız kesilirken sizi görmesini sağlayın. Ya da, birkaç gün öncesinde saçlarını kestireceğiniz bebek kuaförüne götürerek orayla tanışmasını sağlayın.

Saç kesimi sırasında pelerin giymek istememeleri durumunda, yanınızda fazladan bir kıyafet getirin. Ayrıca, bazen onlara süper kahramanların da pelerin giydiğini hatırlatmak da faydalı olabilir.

Bir bebek kuaförü, onlar için özel olarak tasarlanmıştır ve saç kesimi sırasında gerekli olan diğer şeyleri de muhtemelen bulunduracaktır. Siz de dilerseniz, yanınızda en sevdiği oyuncağını, sevdiği bir masal kitabını ya da sevdiği atıştırmalıkları getirmeyi tercih edebilirsiniz.

İlk Saç Kesimi Yapılırken

Saç kesimine en hazırlıklı bebekler bile, o an geldiğinde stresli hissedebilir. Sorunsuz ve olumlu bir ilk saç kesimi deneyimi yaşatmak için, “kesim” kelimesi yerine “stil” veya saç tarama kelimesini kullanmayı deneyebilirsiniz. Fön makinesi yerine de “Sesli uyarı” gibi daha komik bir ifade kullanmak, kuaför koltuğundayken kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Bebeğinizin saçları kesilirken, rahat göründüğünüzden emin olun. Eğer aşırı duygusal ya da gergin görünürseniz, bebeğiniz bunu anında hissedecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, ilk saç kesimi bazen anne ve babalar için daha zor olabilir. Bebeğiniz kuaför koltuğuna oturmakta zorlanıyorsa, kesim yapılırken kucağınıza oturtabilirsiniz.

Bebeğinize özel bir bebek kitabı hazırlamayı düşünüyorsanız, kesilen ilk tutamları saklamayı ve sertifikanızı bizden almayı da unutmayın!

Diğer Yazılarımız