Bebek Saç Modelleri

Bebekler için saç modelleri

Bebeklerin kimisinin gür saçlı doğup kimisinin daha seyrek saçlı doğmasından dolayı anne babalar çoğu zaman saç modeli hakkında karar verememektedir. Fakat günümüzde artık bu iş için eğitim alan kuaför ve berberler olduğundan dolayı saç modelleri hakkında seçenekler de çoğalmıştır. Şimdi öncelikle erkek bebek saç modellerinden birkaçını gözden geçirelim

  • Kısa saç modelleri

En eskimeyen modellerden biri olan kısa saç modeli genellikle annelerin tercih ettiği modellerden biridir. Kısa saç modeli ile hem bebeğin yüz hatları daha belirginleşir hem de şekil vermesi daha kolaydır. Hem kısa olsun ama biraz da havalı olsun diyen anneler ise kısa saçlara biraz da alına düşen kâkül kestirerek hareket katmak isteyebilirler.

  • Uzun saç modelleri

Biraz zahmetli ve sabır isteyen modellerden biri de uzun saç modelleridir. Saçı şekillendirerek uzatmak biraz zaman alacaktır ama özellikle dalgalı saçlara sahip bebeklerde uzun saç modelleri ayrı bir hava katmaktadır.

  • Kıvanç Tatlıtuğ modeli

Anneler genellikle hayran oldukları ünlülerin saç modellerini tercih edebiliyor. Son zamanlarda popüler ünlülerden olan Kıvanç Tatlıtuğ saç modeli ise tüm berberlerin camekânlarını ve kataloglarını çoktan süsledi bile.

  • Çizikli saç modeli

Son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biri de çizikli model dediğimiz saç kesiminin ardından yanlara yahut ense kısmına atılan minik çizgilerin olduğu modeldir.

  • Amerikan saç modeli

Geçmişten günümüze adı da tarzı da değişmeyen tek model olan Amerikan tıraşı sadece bebeklerde değil, yetişkinlerde de vazgeçilmez tarz olarak bilinmektedir.

  • Aslan yelesi saç modeli

Eskisi gibi rağbet görmese de hala tercih edenler mevcut. 80’ler 90’lar denilince akla gelen ilk modellerden biridir. Erkek bebekler için bile bu kadar model çeşitliliği olduğuna göre kız bebekler için olan modelleri yazmakla bitiremeyiz ama içlerinden birkaçından bahsedelim

  • Vazgeçilmez saç örgüleri

Bebekler için her ne kadar biraz can acıtıcı olsa da ki çoğu bebek saçına dokunulmasından çok hoşlanmasa da annelerin vazgeçilmezi düz örgü ya da balıksırtı örgüler ile saçlar hem derli toplu duruyor hem de kolay kolay bozulmuyor.

  • Topuz saç modeli

Birçok çeşidi olan topuz modellerinden bebeğiniz izin verdiği sürece hangisini yaparsanız yapın çok yakışacaktır. Hatta çoğu anne bebeği ile kendi saçını aynı model topuz yaparak anne kız uyumu sağlamaktadır.

  • Kısa saç modeli

Genellikle kız bebek denilince lüle lüle salınan saçlar akla gelse de kısa saç modelini tercih eden anneler de haksız değiller. Çünkü kısa saç modellerinde kullanılan toka, taç, bandana gibi aksesuarlar ile de gayet şık saç modeli yapabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız