S.S.S

”Yılların verdiği mesleki tecrübe ve sizden gelen sorular doğrultusunda hazırlanmıştır.”

Başka sorunuz varsa? Bize ulaşın size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 

Konu Başlıkları

Bebekler

Çocuk ve bebek saç kesimi konusunda bilgi tecrübe ve belge önemlidir. Uzman ellerden hizmet almak bebek ve çocuklar için çok güvenlidir.

Bebek ve çocuk saç kesimi için tecrübe sahibi olmayan ! Anne bebek portal sitelerinde rastlanılabilen “ bebeğinizin saçını evde kesebilirsiniz ” konusunda sıralı liste oluşturup anne ve babaları yönlendirebiliyorlar ve bu işlemi anlatırken bu işi profesyonel yapan yerlerin fotoğraflarınıda ekleyerek bu işi basit bir işlem gibi gösteren web siteleri bulunmaktadır. Bu uygulama oldukça zor ve riski olan ve amatörce yapılacak iş değildir.

Bir kuaförün çocuk ve yetişkin saçı kesebilmek için en az 5 yıl bu işin çıraklığını yapmaktayken bir editörün kaleminden 500 kelime yazı okumak ile bir bebeğin saçı kesilemez çocuğunuzu riske atmayın.

Bu ve buna benzer yanıltıcı yönlendirici haberleri kamuoyuna faydalı olabilmek ve olası bir riski önlemek adına
berberler ve kuaförler odalarına bildirmenizi öneriyoruz. Bebeklerin ve çocukların ortak alanda büyüklere
kullanılan malzemelerle saçlarının kesilmesini önermiyoruz.

Berberlik ve kuaförlük mesleği iş sağlığı güvenliği olarak tehlikeli sınıfta yer almaktadır. Kuaförünüze belgesini göstermesini rica ediniz.

Milli egitim bakanlığı meslek müfredatı çıraklık staj egitimini tamamlamış hijyen eğitimini ve belgelerini almış teorik ve pratik eğitimler yapmış kalfalık belgesi , ustalık belgesi usta öğreticilik belgeleri olan yetkili işinde tecrübeli kuaförlere gitmenizi öneriyoruz.

Bir kuaförün profesyonel saç kesimi yapabilmesi için resmi aşamaları sizler için kısaca paylaşıyoruz.

T.C milli eğitim bakanlığı mesleki eğitim merkezi okullarında eğitimler verilir.

T.C meb modüler uygulama eğitim sistemi ve stajı zorunludur. .

Çıraklıktan kalfalığa 3 yıl egitim ve çalışma zorunludur.

Kalfalıktan ustalığa 2 yıl egitim ve çalışma zorunludur.

Toplam 5 yıl egitim ve çalışma zorunludur.

Teorik & pratik olarak bay bayan kuaförlüğünde eğitim ögrenim süresi 5 yıldır.

Saygılarımızla: Bermoda Çocuk Kuaförü

0′ Yaş tüm bebeklerin saç kesimleri salonumuzda güvenle yapılmaktadır, 15 yılı aşkın tecrübemiz sayesinde bir milyonun üzerinde bebek saç kesimi tecrübesine sahibiz gönül rahatlığıyla bebek saç kesimi  hizmetinizi alabilirsiniz.

Bebek veya çocuğunuzun saç yapısı psikolojik veya fobi yada ilk karşılaşma korkusu nedeniyle özellikle bebeklerde ilk saç kesimlerini makas ile yapmaktayız, alışma süresine göre makine kullanılabilmektedir, makine titreşim  verdiği için bebekler ilk olarak bir korku yaşayabiliyorlar bu nedenle makas ile hissettirmeden alışma aşamalarını makine kullanmamaya özen göstermekteyiz. alıştıktan sonra istenilirse makine ile saç kesimi de yapmaktayız.

Bebeklerde ilk saçlar genelde yumuşak ince telli olabiliyor hatta sadece tepe kısmında bir tutam saç olabiliyor, bebek ve çocukların gelişimine bağlı beslenme vitamin etkenleri de çok değişiklik gösterebiliyor, 6 ve 9 aylık bebeklerde saç uçları anne saçı olduğu için cansız ve pamuk şekeri gibi olabiliyor bu kısımları keserek saçın tekrar hacim kazanması sağlanır, saçı komple kökünden kazımak kısmen fayda sağlasabile derideki saç olmayan yerlerden saç çıkmasına sebep olmaz.

Bebeklerin saç rengi, ten rengi hatta göz rengi bile değişebilmektedir. Saç rengi erken değişen kısımdır, ten ve göz rengi genelde 3 yaşa kadar sürebilir aile genetiğinde olan bu özellikler kalıcı olabilir. bu bilgi kişi genetik ve yaşam koşullarına göre değişiklik gösterir.

Bebeklerin saç yapısı istenilen modele uygun olması durumunda, Bebeğinizin saç kesimine (fobi gibi durumlar) aşırı tepki göstermemesi durumunda istenilen her modelli kesimi yapabiliyoruz.

Bakım

Bitkisel şekillendiriciler çocuk için üretilmiş ise bir zararı olmayacaktır izinli üretimler kontrollerden geçerek satışa sunulmakta, fakat yetişkin için olan ürünler bitkisel bile olsa uygun olmayabilir bitkisel bir çok ürünlerde kök asitleri kullanılabiliyor buda dozajı yetişkinlere göre üretildiği için bebek ve çocuklara zarar verme ihtimali olabilir bu konu için doktorunuza danışınız.

Kısa sürelerde yapılan saç kesimleri saçın yıpranmış kısımlarını yenileyeceği için daha canlı ve hajimli durmasını sağlar, ayrıca kısa süreli saç kesimleri saçın modelli kalmasına ve alışmasını sağlar.

Çocuk ve yetişkinlerin saç tipleri ve deri tipleri her insana göre farklılık gösterebilir özellikle bebek şampuanlarını büyük hassasiyetle üretim yapan kendini kanıtlamış markaları kullanabilirsiniz ve bu markaların içinde bulunan şampuan türlerinin faktörlerine ve saç yapınıza göre seçim yapmanızı öneririz.

Bebeklerde genelde doğum sonrası 3 ay gibi bir süre oluşan saçlı derideki yağ tabakası diğer adıyla konaklar geçmesi beklenir fakat 1 yaşına kadarda devam eden konak oluşabiliyor bu bebeğinize zarar veren bir durum değildir, fakat uzun soluklu devam eden bir konak ve kulak etrafında veya kaş kısımlarında yayılmış ise bir doktor desteği almanızı gerekebilir, genelde kuruma yaparak kendiliğinden dökülen yağ tabakası daha kolay saçlı deriden arındırmak için zeytin yağı kullananlarda var bu yöntemle kuru yağ tabakasını bebeğinizi incitmeden saçlı derisinden arındırabilirsiniz.

Çocuklar

Çocuklarda saçın yapısı istenilen modele uygun olması durumunda, çocuğunuzun saç kesimine (fobi gibi durumlar) aşırı tepki göstermemesi durumunda istenilen her modelli kesimi yapabiliyoruz.

Kıvırcık saç yapıları genelde ailede genetik bir durum varsa  saç kesimde düz bir saç gibi görünebilir fakat uzayınca tekrar kıvırcık bir hal alır, yanı sıra bir çok bebek saçı ailede kıvırcık saç yapısı olmasa da kıvırcık lüle şekline gelir bunun sebebi bebek saçı çok ince ve pamuk şekeri kıvamında olduğu için hızlı bir şekilde karışır kendi ekseninde kıvrılır, 1.yaşlarda ve sonrasında kendi öz yapısına döner.

Çocukların genelde ilk saç kesiminde yetişkin kuaför ortamından korkabiliyorlar ve daha sonrasında çocuk kuaförüne gitseler de artık bir fobi ye dönüştüyse yine korkmaya devam edebilirler. neler yapılabilir çocuk saç kesim videoları izletilebilir, oyuncaklar ile bir berberci oyunu oynayıp kuaför öncesi motife edilebilir, çocuk kuaföründe saç kesimi yapılan diğer çocuklar izletilebilir, kısmende olsa bu durumlar kesin çözüm olmayabiliyor, 3,5 yaşa kadar devam edebilir 4 yaşında artık ikna olma ve algısı daha kuvvetli olduğu için yavaş yavaş bu saç kesim fobisinden kurtulur. Saç kesim fobisi olan çocuklarınızı ağlasa da saç kesim sürelerini ağlıyor diye uzun aralıklarda kestirmeyiniz unutup tekrarlayan bir korku oluşmaması için daha kısa aralıklarda tekrarlayın her seferinde kapıdan dönseniz dahi pes etmeyin hiç beklemediğiniz bir anda itiraz etmeyip saçının kesilmesine izin verebiliyorlar. çok karşılaştığımız bir durumdur.

Ayrıca saç kesimine fobisi olan çocuğunuzun bir anda saç kesimi yapılmasına izin verdiğinde ısrarla üzerine saç gelmesin diye örtü örtmeye çalışmayın ve hiçbir yorum yapmayın her şeyin normal olduğunu düşünmesini sağlayın

Hizmet için ayrılan randevu süresi toplam 30 ile 45 dakikadır, bu süre içerisinde duran çocuklar için saçın yapısı modeline göre 30 dakikayı bulabiliyor, bebeklerde bu süre daha kısa  sürebiliyor. Kız çocuklarında uzun ve karışık saça sahipse saç açma ve toplama kesim ve tekrar kurutma işlemi 45 ile 60 dakikayı bulabilmektedir.

Bir çok çocuk veya bebekler saç kesimi esnasında ağlayabiliyorlar, ağlayan bebek ve çocuk saç kesimini ebeveyn onayı durumunda gerçekleştiriyoruz, fakat bebek yada çocuk bizim kontrolümüz dışında aşırı tepki veriyorsa veya sağlık kayıplarına neden olacak derecede risk potansiyelde ise saç kesim hizmeti ısrar etseniz dahi sonlandırılır,

Hijyen

Çocuk kuaför salonumuzda kullanılan saç kesim ekipmanları sadece bebek ve çocuklara kullanılmaktadır, kullanılan makas tarak vb. ekipmanlarımız bir çok diş hekimlerinin kullanmakta olduğu Isı Sterilizatör cihazında bekletilmektedir, çocuklara saç kesim esnasında üzerlerine takılan önlükler tek safer kullanat önliklerdir ve her saç kesiminde tek kullanımlık örtüler kullanılmaktadır.

Not: Saç hastalıkları bulaşıcı alerjik deri hastalıkları, saç biti vb. durumdaki saç kesimleri kesinlikle iğleşmeden kabul edilmemektedir. Bize ulaşılan yol veya ayrılan süre ne kadar fazla dahi olsa kesinlikle saç kesim hizmeti verilmemektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Salonumuzda bulunan tüm ekipmanlar sürekli her randevu sonrası ihmal edilmeden dezenfektan ile temizlenmektedir, özellikle saç kesim makası, saç kesim makinası, tarak vb kullandığımız araç gereçler ısı sterilizasyonu öncesi tek tek silinip sterilizasyon yapılmaktadır. çocukların oturduğu koltuk arabalar ve erişebileceği temas noktaları özenle dezenfektan ile silinmektedir.
Tüm dezenfekte işlemleri covit19 öncesinden salonumuzda ilk açıldığı günden itibaren yapılmaktadır.

Kendi hizmetinizde kullanılması için kendi makas tarak vb. ekipmanlarınızı dilerseniz getirebilirsiniz.
Not: getireceğiniz makas makine vb. ekipmanlar saç kesimine elverişli kuaförler için üretilmiş olması gerekmektedir.

Saç kesiminde kullanılan malzemeler profesyonel kullanımlar için kuaförlere özel üretilmektedir, biz sadece bebek ve çocuklara hizmet verdiğimiz için risklere karşı, özel işlemler ile riski min. indirecek şekilde hazırlatıyoruz. (Makine, Makas)

Genel

Randevulu çalışma sistemimiz tamamen müşteriye olan özel bir zaman dilimi ayırmak amacındadır, randevu sistemi olmadığı zaman aynı saatlerde birden fazla çocuğun aynı ortamda olması saçı kesilen diğer bebek veya çocukların dikkatini dağıtmasına ve diğer sıra bekleyen çocukların sıkılmasına sebep olmaktadır, bu durumu değerli müşterilerimizin yaşamaması için randevulu sistemde çalışmaktayız.

Randevu alarak randevu saati öncesi veya sonrası işlerinizi daha kolay bir şekilde planlamanıza olanak sağlar. Randevu 1 saat aralıklarda verilmektedir randevunuzun sarkması veya size ayrılan sürenin dolması durumunda diğer randevuların doluluk oranına göre o gün için hizmet verilememektedir.  Randevunuza geç kalma veya saat değişikliği gibi durumlarda her iki taraf için aksaklık yaşanmasın diye 2 saat öncesinden bildirmeniz sayesinde sizlere daha iyi yardımcı olmamızı sağlayacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Randevu ile hizmet vermekteyiz randevularımızı sadece telefon üzerinden vermekteyiz. Randevu Telefon numaramız: 0212 571 43 06 

Randevu almadan gelmeniz durumunda diğer hizmet alan müşterilerimiz ve bir sonraki randevu doluluğundan dolayı maalesef hizmet veremiyoruz.

Randevu alırken size hizmet almak istediğiniz kuaför ekibimiz (kuaförünüz) sorulmaktadır, sizin seçeceğiniz kuaför randevu saatinde başka bir müşterimize hizmet veremediği için ve diğer kuaför ekibinin de aynı saat aralığında randevusu olabilme sebebiyle maalesef değişiklik yapılmamaktadır.

Bulunduğumuz cadde girişi ve çıkışında 2 adet ücretli özel otopark ve istanbul caddesi üzerinde bulunan ispark otopraklarını tercih edebilirsiniz. her otoparkın bize yakınlık mesafesi 100m dir.

Kıvırcık saç belirli kısalıkta kesilerek örneğin kısa amerikan izli, izsiz modelleri yapılabilir veya uzun bir kıvırcık saç düzeltme kesimleri yapılarak biçim sağlanır. Ayrıca kıvırcık saç kısa kesilerek veya kökten kazıtılarak saç yapısı kıvırcıktan düz bir saça dönüşmez.

Kız çocuklarında perçem kesimi şık ve görünüm olarak sevimlilik katabilir fakat kaş üzerinde biten uzunluk boyu sık bir şekilde uzadığı için gözlerini kapatması çocuğunuzun rahatsızlık duymasına sebep olacaktır, saçı toplamak istediğinizde ve alın kısmını sürekli kapatacağı için terleme ve tüylenme yapabilir buda çok kullanışlı olamayabiliyor. çok kısa ve sık kesim yapılan bir saç için perçem kullanışlı olacaktır.

Salonumuz tamamen bebek ve çocuklara özel tasarlanmış olarak hizmet vermektedir.
Çocuk kuaför salonumuzda kız, erkek ve bebek saç kesimleri için dilediğiniz zaman hizmet alabilirsiniz.

BİLGİ ÖNERİ !

Çocuk ve bebek saç kesimi konusunda bilgi tecrübe ve belge önemlidir. Uzman ellerden hizmet almak bebek ve çocuklarınız için güvenlik açısından önem arz ediyor.

Bebek ve çocuk saç kesimi için tecrübe sahibi olmayan! Anne bebek portal sitelerinde rastlanılabilen “ bebeğinizin saçını evde kesebilirsiniz ” konusunda sıralı liste oluşturup anne ve babaları yönlendirebiliyorlar ve bu işlemi anlatırken bu işi profesyonel yapan yerlerin fotoğraflarınıda ekleyerek bu işi basit bir işlem gibi gösteren web siteleri bulunmaktadır. Bu uygulama oldukça zor ve risk içerir. Amatörce yapılacak bir iş değildir.

Bir kuaförün çocuk ve yetişkin saçı kesebilmek için en az 5 yıl bu işin çıraklığını yapmaktayken bir editörün kaleminden 500 kelime yazı okumak ile bir bebeğin saçı kesilemez çocuğunuzu riske atmayın.

Bu ve buna benzer yanıltıcı yönlendirici haberleri kamuoyuna faydalı olabilmek ve olası bir riski önlemek adına
berberler ve kuaförler odalarına bildirmenizi öneriyoruz. Bebeklerin ve çocukların ortak alanda büyüklerekullanılan malzemelerle saçlarının kesilmesini önermiyoruz.

Berberlik ve kuaförlük mesleği iş sağlığı güvenliği olarak tehlikeli sınıfta yer almaktadır. Kuaförünüze belgesini göstermesini rica ediniz.

Milli egitim bakanlığı meslek müfredatı çıraklık staj egitimini tamamlamış hijyen eğitimini ve belgelerini almış teorik ve pratik eğitimler yapmış kalfalık belgesi , ustalık belgesi usta öğreticilik belgeleri olan yetkili işinde tecrübeli kuaförlere gitmenizi öneriyoruz.


Bir kuaförün olması gereken resmi aşamaları sizler için kısaca paylaşıyoruz.


– T.C Milli Eğitim Bakanlığı Besleki Eğitim Merkezi Okullarında Eğitimler Verilir.

– T.C Meb Modüler Uygulama Eğitim Sistemi Ve Stajı Zorunludur.

– Çıraklıktan Kalfalığa 3 Yıl Egitim Ve Çalışması Zorunludur.

– Kalfalıktan Ustalığa 2 Yıl Eğitim Ve Çalışması Zorunludur.

– Toplam 5 Yıl Eğitim Ve Çalışma Zorunludur.

– Teorik & Pratik Olarak Bay, Bayan Kuaförlüğünde Eğitim Öğrenim Süresi 5 Yıldır.


Bir kuaför salonunun hizmet verebilmesi için bağlı bulunduğu Belediyeden alınmış iş yeri açma ruhsatı ve çalışanların kalfalık ve ustalık belgelerini mutlaka görmenizi veya görme hakkınızın olduğunu hatırlatırız.

Saygılarımızla: Bermoda Çocuk Kuaförü

Zaman sorunu yaşayan veya salonumuza uzak konumda olan müşterilerimiz için yaptığımız bir çalışma olan evlere servis evde saç kesimi bir hafta öncesinden randevu alarak hizmetimizi kullanabilirsiniz. Eve servis hizmeti salon hizmetine göre ücreti daha farklıdır nedeni ise İstanbul içi trafik de geçirilen zaman evde saç kesim süresi ve ekipman taşıma araç tahsisi benzeri çalışmalardan dolayı, ücret değişiklik gösterebilir. Randevu talebi esnasında bilgileriniz ve oluşturulan zaman dilimi sonrası size söylenen ücret kesinleşmiş ücrettir, evde hizmet sonrası ücret değişikliği yapılmamaktadır.